Najmodniejsze sukienki w tym sezonie

Obecnie w modzie króluje wielki powrót lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Fasony najmodniejszych sukienek mają być niebanalne, tkaniny sukienek szlachetne i zwiewne. Świętujemy powrót bezpiecznej, ale nie nużącej elegancji. Wielowarstwowe falbany mają wybuchać kaskadami. Bufiaste rękawki, zakładki origami, marszczenia i geometryczne zakładki znów wracają do łask. Umiejętnie dobrane wzory geometryczne sprawią cuda – pamiętajmy więc o trafnym doborze wzorów sukienki do kształtu sylwetki.

Tkanina ma być mocno udrapowana, nieco asymetryczna,  z ażurowymi wstawkami lub wielowymiarowymi aplikacjami. Modne są też ręcznie wykończone detale, najczęściej wykonane z przezroczystych materiałów. Sukienki powinny mieć asymetryczną górę lub dół (bez względu na to, czy są to sukienki krótkie czy długie), tkanina musi być drapowana lub zwiewna, niebanalna ale wciąż  elegancka. Modne desenie to wielkie grochy, marynarskie paski, dwa rodzaje kraty( tzw. kuchenna i dwukolorowa zwana vichy ) i motywy kwiatowe.

Najmodniejsze fasony i najpiękniejsze sukienki tego roku to:  elegancka sukienka bombka( krótka,  „rozbufiona” u dołu, często z gorsetową górą – najczęściej nosi się ją z eleganckim bolerkiem i broszką kwiatem  lub z legginsami i kontrastującą odcieniem biżuterią), sukienka gorsetowa (z gorsetową górą, w chłodniejsze dni noszona też z bluzką pod spód i oczywiście – jeśli chodzi o modne dodatki do sukienek – z szerokim paskiem, co najmniej z dwiema sprzączkami).  Szalenie modne są także inspirowane latami sześćdziesiątymi zwiewne sukienki w kwiaty, krótkie lub długie, bardzo kobiece, eksponujące talię i biust.

Furorę w modzie robią też  sukienki ponadczasowe, to jest:    klasyczna princeska, stylowa szmizjerka i mała czarna (w nowej odsłonie: jako baza stroju – warto wspomnieć, że obecnie coraz więcej sukienek traktujemy jako bazę stroju) . Wzbogacone odpowiednimi dodatkami mogą stać się zarówno sukienkami codziennymi, jak i wieczorowymi. Jeśli chodzi o sukienki sportowe, to modne są kolorowe, krótkie bawełniane sukienki, ściągnięte u dołu.

Podsumowując – moda wybrała sobie tym razem nostalgiczny powrót w przeszłosć: trochę kwiatów, grafiki, kiść marynarskich pasków, przewagę nasyconych kolorów, asymetryczną lekkość, kaskadowe falbany i mnóstwo energetyzujących barw.